Gerste spol. s r.o.

Kvalita a jakost námi nakupovaných a prodávaných všech zemědělských produktů se řídí dle platné Evropské normy a vyhlášky.

0 (0 hodnocení)

+420 573 342 400

kancelář

Popis činnosti

Nabízíme prodej zemědělských produktů se zaměřením na maloobjemové komodity.

Kvalita a jakost námi nakupovaných a prodávaných všech zemědělských produktů se řídí dle platné Evropské normy a vyhlášky .

Hlavní oblast pěstování máku je v regionu střední nebo jižní Evropy. Mák obsahuje vysoce kvalitní bílkoviny, některé vitaminy B, cca 50% vlákniny a esenciálních kyseliny linolové.
Mák modrý najde uplatnění především v pekárenském průmyslu a jako tradiční přísada v české kuchyni.

Hořčičné semínko je odpradávna známé koření z jednoleté hořčice žlutá (Sinapis Alba), která se pěstuje i v České republice. Semeno hořčice je kulaté, žluté, má štiplavou chuť.

Kmín dvouletý - latinský název -Carum carvi - je jedno z nejstarších používaných evropských koření - využíval se už i ve starověku. Používá se ke kořenění chleba, brambor, pečení, omáček, salátů, a mnoha dalších jídel.

Len setý je jednoletá bylina pěstovaná pro lněné vlákno a pro olejnatá semena. Její původ pochází z regionu mezi východním Středomořím a Indií a ve velkém množství se pěstovala ve starověkém Egyptě. Dorůstá výšky cca 1,2 m, kvete světle modře, květ má pět kališních a korunních lístků.

Luštěniny mají vysoký obsah bílkovin. Běžně obsahují sacharidy a velké množství vitamínů B. Energetická hodnota luštěnin je poněkud nižší než u obilovin, mají však více minerálních látek a podstatně vyšší obsah dusíkatých látek.

Základní požadavky na kvalitu obilovin se řídí pro potravinářské účely dle ČSN 46 0011 - 1( 46 0011) a pro krmné účely ČSN 46 1200 - ( 460012).

K olejninám řadíme takové rostliny, které obsahují hospodářsky ( ekonomicky ) významné množství oleje. Kvalita na obecné úrovni se řídí dle ČSN 46 2300 - 1.

Koriandr - Coriandrum sativum - pochází z východního Středomoří a západní Asie. Koření přidávající se k ochucení masa a směsi koření pro masné výrobky, nebo k nakládání hub a zeleniny. Má blahodárný vliv na nemoci trávení jako podpora žaludečních šťáv a proti nadýmání. Má i antiseptické účinky.

Produkty

Mák modrý Mák bílý Kmín setý Pohanka neloupaná Proso žluté Hrách žlutý Len hnědý Premium Horčice žlutá Krmná semena Pšenice obecná Ječmen jarní Ječmen ozimý Kukuřice Žito seté Tritikale - žitovec Proso seté Pohanka obecná Řepka olejka Slunečnice roční Hrách žlutý a zelený Čočka Sója Podzemnice olejná Koriandr

Služby

Rostlinná výroba

Jazyky

AJ, PL, RJ

Kontakty

Telefony

+420 573 342 400 kancelář
+420 733 732 852 další telefon
+420 602 727 254 mobilní telefon

Emaily

gerste@seznam.cz
info@gerste.cz

Odkazy

http://www.gerste.cz

Kontakty

Otevírací hodiny

Po 08 - 16 Dnes
Út 08 - 16
St 08 - 16
Čt 08 - 16
08 - 16
So zavřeno
Ne zavřeno

Mimo otevírací dobu dle telefonické dohody

Klíčová slova

mák hořčice len kmín proso pohanka hrách oves kukuřice krmné obiloviny obiloviny olejniny luštěniny krmná semena jedlá semena rostlinná výroba mák modrý mák bílý kmín dvouletý len setý

Kategorie

Potraviny - prodej Krmiva Semena, osiva, sazenice

Platební metody

  • faktura
  • hotově

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu