Ověřená firma

Domov pro osoby se zdravotním postižením Lochovice

Poskytujeme sociální služby.

0 (0 hodnocení)

+420 311 516 194

Telefonní ústředna, sekretariát

Akční nabídka

Popis činnosti

Domov pro osoby se zdravotním postižením Lochovice je příspěvkovou organizací, poskytující sociální služby, zřízenou na základě usnesení Zastupitelstva hlavního města Prahy.

Ve své činnosti navazuje na předcházející poskytování pobytových sociálních služeb, které od roku 1965 zajišťoval Ústav sociální péče Lochovice, a to pro osoby se zdravotním postižením v rozsahu mentální retardace.

Při poskytování sociálních služeb zabezpečuje domov týdenní stacionář a stálou pobytovou službu domova.

Posláním organizace je poskytování takového rozsahu sociálních služeb, které podporují běžný způsob života u osob s mentálním postižením, které mají sníženou soběstačnost. Poskytujeme těmto lidem pomoc a podporu při zvládání každodenních činností, nahradit jim domov, umožnit těm, kteří mají předpoklady k samostatnému životu, žít v přirozeném domácím životu a pomáhat jim při začleňování do společnosti.

Na tyto uvedené formy služby navazují případné další služby sociální péče. V rámci poskytovaných fakultativních služeb, které lze individuálně sjednat v rozsahu např. víkendové péče, denní péče, krátkodobé pobyty, např. nepřítomnost obvyklé pečující jiné osoby.

Domov pracuje jako otevřené zařízení rodinného typu, kde jsou klienti v několika menších skupinách, které se jak svojí činností, tak i svým zázemím a vybavením snaží vytvářet rodinné prostředí a pro své klienty i mnohdy nahrazující chybějící či nefunkční primární rodinu.

Naše organizace zajišťuje pro své klienty řadu dalších aktivit a činností, které doplňují poskytovaný soubor vymezených sociálních služeb. Jedná se např. o provoz chráněné truhlářské dílny, kde klienti vyrábí upomínkové předměty, rámování obrázků, vnitřní interiérové práce apod.

Služby

týdenní stacionář domov pro osoby se zdravotním postižením chráněné bydlení chráněné dílny rehabilitační činnost terapeutická činnost celoroční stravování truhlářské dílny keramické dílny

Kontakty

Telefony

+420 311 516 194 Telefonní ústředna, sekretariát
+420 603 879 942 Sociální úsek
+420 603 879 943 Provozně ekonomický úsek

Emaily

domov@dzp-lochovice.cz ředitel domova
podskalska.jirina@dzp-lochovice.cz sociální úsek
lad.svatopluk@dzp-lochovice.cz provozně ekonomický úsek

Odkazy

www.dzp-lochovice.cz

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu