Ověřená firma

Divadlo Boženy Němcové

K lázeňskému koloritu patřilo a doufejme, že bude patřit, i kulturní vyžití. Kdopak by se rád nepobavil.

0 (0 hodnocení)

+420 354 542 641

Ústředna

Popis činnosti

Na nejstarší františkolázeňské divadlo byla upravená hospodářská budova, která stála v prostoru dnešního parkoviště u Společenského domu. Hrála se zde improvizovaná, sezónní představení a první kočovní herci tady vystoupili již v roce 1808.

Samotné divadlo bylo otevřeno a profesionálně řízeno v červnu 1868. Zahajovalo se operetou Franze Suppého Krásná Galathea. Divadlo bylo profesionálně řízeno a jako součást léčby zde vystupovali umělci a soubory kupř. z Prahy, Vídně, Berlína, Mnichova. Ve dvacátých letech 20. stol. přestala stará budova divadla odpovídat novodobým požadavkům a město se rozhodlo ke stavbě nové, reprezentativní scény.

Projekt byl zadán profesorovi německé techniky v Praze Arturu Payrovi. Výstavba byla zahájena na podzim roku 1927 a nové divadlo slavnostně otevřeno v roce 1928. Františkolázeňské divadlo Boženy Němcové je předním kulturním stánkem v lázních s bohatou nabídkou programů.

MKS se podílí na rozvoji kulturně-společenského života ve Františkových Lázních. Nabízíme pronájem prostoru na prezentační, firemní, školní a společenské akce. Ve správě MKS jsou veškeré výlepové plochy ve městě - poradíme a zajistíme vylepení plakátů, reklamy a jiných aktivit.

MKS se podílí na estetické výchově dětí a mládeže, v prostorách budovy divadla se nachází dětská výtvarná galerie. Můžete navštívit divadelní kavárnu v 1. patře budovy divadla.

Více informací naleznete na stránkách www.divadlofl.org.

Služby

pronájem prostoru pro akce správa výlepových ploch města společenské akce firemní prezentační akce firemní semináře Straussův festival divadelní představení divadelní kavárna kulturní dění venkovní program pro veřejnost výtvarná dětská galerie ochotnické divadlo

Kontakty

Telefony

+420 354 542 641 Ústředna
+420 354 542 077 Předprodej vstupenek

Emaily

program@divadlofl.org

Odkazy

www.divadlofl.org

Facebook

Kontakty

Předprodej vstupenek:

Po 13 - 15 Dnes
Út 13 - 15
St 13 - 15
Čt 13 - 15
13 - 15

Klíčová slova

divadlo Františkovy Lázně kulturní akce divadelní představení pronájem sálu kultura Františkovy Lázně MKS Františkovy Lázně pronájem divadla Františkovy Lázně vstupenky do divadla Františkovy Lázně

Kategorie

Divadla Pronájem ploch, hal, sálů a učeben

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu