Ověřená firma

Bohumil Pánek - Kamenosochařství

Kamenické práce jsou naším koníčkem stejně jako naší prací.

100 (1 hodnocení)

+420 602 341 965

Popis činnosti

Firma s historickou tradicí provádí veškeré kamenosochařské restaurátorské práce, kamenické práce slohové, rekonstrukce zejména z historických pískovců, opuky, vápenců i žuly včetně konzervačních metod. Náhrobky - návrhy, nápisy, zlacení, stříbření.

Restaurátorské práce:
Věnujeme se restaurování veškerých architektonických prvků i celých objektů z kamene, zpevňování kamene, konzervaci a hydrofobizaci, dále také zlacení a stříbření. Zpracováváme veškeré druhy kamene – všechny druhy pískovců, opuky, mramory i žuly. Restaurování je provádíme starými, ale i nejmodernějšími čistícími a konzervačními metodami.

Kamenické práce:
Kamenickým pracím se věnujeme více než 100 let a jsme považováni za přední specialisty v oboru. Zákazníci se na nás obracejí s nejrůznějšími úkoly s vědomím, že jim dodáme precizně odvedenou práci. Přijímáme i rozsáhlejší zakázky, jako jsou renovace hradů, zámků, kostelů, klášterů, kaplí, paláců, památníků a drobných kamenných staveb včetně všech konzervačních metod.

Věnujeme se také kamenosochařské práci. Mezi naše služby patří opravy váz, reliéfů, sloupů a hlavic s rostlinnými motivy. Také si u nás můžete objednat kopii některého z výše uvedených děl.

Rekonstrukce historických objektů:
Během dlouhých let naší práce jsme měli na starost rekonstrukci historických objektů takového rozsahu jako je např. katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Specializujeme se především na gotickou architekturu a zaměřujeme se také na rozeznávání původních materiálů a jejich následné doplňování.

Rekonstrukce historických objektů je velmi podobná restaurátorským pracím. Zde také vytváříme kopie gotických prvků, provádíme laboratorní průzkumy a rozbory malt, kamene a barev.

Rod Pánků je odjakživa rodem kameníků. Kamenické práce jsou naším koníčkem stejně jako naší prací. Generace kameníků si předávaly zkušenosti z otce na syna a jejich společná práce je součástí historie naší vlasti. Bohumil Pánek je držitelem restaurátorské licence pro restaurování výše uvedených objektů a navíc i celých objektů z kamene, portálů a kašen.

Produkty

Kamenné sochy a krby Pomníky Dlažby Schodiště Obklady Parapety do oken Krby Zahradní architektura

Služby

Restaurátorské práce Kamenické práce Kamenosochařské práce Rekonstrukce historických objektů Práce ve výškách Sekání písma Zlacení a stříbření Konzervace kamene Zpevňování kamene Stěhování těžkých kamenných prvků

Kontakty

Telefony

+420 602 341 965 hlavní telefon
+420 323 602 942 Tel.
+420 774 333 222 Mobile

Emaily

panekkamen@atlas.cz

Odkazy

www.panek-kamen.cz

Členství v profesním spolku

Bohumil Pánek - Kamenosochařství je členem profesního spolku

Hodnocení

  • 100 od , 27.06.2019 14:55
    Vynikající.

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu