+420 466 303 743

Popis činnosti

Obecní úřad poskytuje veškeré potřebné informace občanům. Obec je situována cca 4 km na jih od Pardubic po obou stranách výpadovky na Chrudim. Katastrální výměra plochy obecních pozemků je 344 ha.

Mikulovice jsou středně velkou obcí, v současné době mají 1177 obyvatel. Jsou součástí okresu Pardubice. Svojí zeměpisnou polohou tvoří na své jižní straně hranici mezi okresy Pardubice a Chrudim. Umístění Mikulovic je velkou výhodou pro zdejší obyvatele z titulu možného zaměstnání i docházky dětí do škol buď do Pardubic, nebo Chrudimi.

Svými původními podmínkami byly a jsou trvale vhodné pro zemědělskou výrobu. Díky šikovným a podnikavým lidem vzniklo v obci několik dobře prosperujících firem. Obec má i mateřskou školku, do které dochází cca 46 dětí. Základní školu v Mikulovicích navštěvuje 84 dětí. Hlavní dominantou obce je kostel sv. Václava, který byl postaven na Mikulovickém kopci a tvoří dominantu celého regionu.

V obci působí tyto kluby: Klub důchodců, Klub čtyřlístek (akce hlavně pro děti i pro své členky), Sdružení přátel pro rozvoj Mikulovic, Rybáři Fričák, Sportovní klub SK-1.FC, Sbor dobrovolných hasičů, Spolek nohejbalistů.

Služby

služby obecního úřadu služby veřejnosti

Kontakty

Telefony

+420 466 303 743 hlavní telefon

Emaily

obec@obecmikulovice.cz
starosta@obecmikulovice.cz

Odkazy

http://www.obecmikulovice.cz

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu