Staré Jesenčany - obecní úřad

0 (0 hodnocení)

+420 466 303 388

Popis činnosti

Obecní úřad poskytuje veškeré potřebné informace občanům. První písemná zmínka o obci je až od roku 1384, kdy se uvádí jako součást pardubického panství, které vlastnili páni z Pardubic (z jejich rodu byl i Arnošt z Pardubic - první pražský arcibiskup a rádce císaře Karla IV.). Od zmíněného roku se řeší spor mezi Vilémem z Pardubic a králem Václavem IV. o rozdělení panství. Spor se vlekl a pro pány z Pardubic dopadl špatně. O město Pardubice a další osady (i Jesničany) přišli.

V roce 1491 je spolu s dalšími vesnicemi vyplatil a zpět připojil k pardubickému panství významný velmož Vilém z Pernštejna. V roce 1580 se v Jesničanech uvádí 13 osedlých (tedy 13 statků) a krčma výsadní. Tehdy měly Jesničany svou rychtu, ke které patřily i Dražkovice.

Obec Jesničany se skládala ze dvou osad Starých Jesničan a Nových Jesničan. Teprve v roce 1920 došel výměr z ministerstva vnitra jménem vlády o povolení rozloučení obce.

Tímto vznikla samostatná obec Staré Jesničany. Pojmenování obce na Jesenčany vzniklo na popud profesora češtiny na chrudimském gymnasiu, místního rodáka Jana Markalouse. Upozornil na skutečnost, že jméno obce je germanismus (Jesnitschan), a proto byl zvolen název český Staré Jesenčany.

Služby

služby obecního úřadu pro veřejnost elektronická podatelna Czech POINT

Kontakty

Telefony

+420 466 303 388 hlavní telefon
+420 603 443 056 další telefon

Emaily

obec@starejesencany.cz

Odkazy

http://www.starejesencany.cz

Kontakty

Otevírací hodiny

Po 18 - 19:30

Klíčová slova

obce Pardubický kraj obce Pardubice obecní úřad obecní úřad Jesenčany obec Jesenčany

Kategorie

Úřady krajské, městské a obecní, magistráty

Platební metody

  • faktura
  • bankovním převodem
  • hotově

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu