Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové, Jiráskovo nám. 1166

Snažíme se, abychom prostřednictvím všech dostupných možností probouzeli v žácích touhu po vzdělání.

0 (0 hodnocení)

+420 495 540 521

Základní škola

Popis činnosti

Naše škola se nachází v lokalitě Pražského Předměstí na trase autobusu č. 12. Je úplnou základní školou a v současné době poskytuje vzdělání 423 žákům v 19 třídách.

Od 1. třídy vyučujeme anglický jazyk, německý, nebo ruský jazyk zavádíme již od 6. třídy. Formou kroužků je nabízena navíc francouzština, ruština, španělština či italština. Od roku 2008 tu jsou otevřeny moderně vybavené oční třídy, které jsou určeny dětem v 1. a 2. třídě s různými vadami zraku. Děti zde 2-3 týdně navštěvují ortoptistku (oční sestřičku), která s nimi provádí oční cvičení.

Kromě jazyků se škola zaměřuje na získávání počítačové gramotnosti, jejíž nedílnou součástí je psaní na počítačové klávesnici hmatovou metodou. Máme zaveden i předmět finanční gramotnost - pro žáky 8. a 9. tříd a jedná se o výuku o penězích a jak s nimi správně hospodařit.

Škola má vlastní pěvecký sbor, který se prezentuje na školních i mimoškolních akcích. Žákům nabízíme velký výběr kroužků, v nichž se mohou dále rozvíjet po stránce sportovní, estetické, hudební či jazykové.

Nedílnou součástí školy je školní družina, která je od září 2010 umístěna v nových, zcela zrekonstruovaných prostorách.

Služby

Základní škola Oční škola Rozšířená výuka jazyků

Kontakty

Telefony

+420 495 540 521 Základní škola

Emaily

skola@zsjirasek.cz

Odkazy

www.zsjirasek.cz

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu