MLÉKÁRNA POLNÁ, spol. s r.o.

0 (0 hodnocení)

+420 561 116 539

Popis činnosti

Mlékárna Polná byla založena jako součást rolnického a pasteveckého družstva v Přibyslavi v roce 1938. Původní provozy umístěné v prostorách nynější škrobárny, se ukázaly jako nevyhovující, a proto představenstvo družstva v roce 1948 rozhodlo o výstavbě nové mlékárny v prostoru za polenským nádražím. V lednu roku 1952 zahájila nová mlékárna provoz. Hlavní výrobní náplní se stala výroba čedaru, ementálu, Posázavského sýra s bílou plísní na povrchu, sýru camembert a sýru de Brie. Vyrábělo se i máslo, tvaroh, kasein a ve velkém se zpracovávala syrovátka.

1. ledna roku 1952 byla mlékárna znárodněna. Průměrný denní příjem mléka v té době činil 17000 litrů. V roce 1960 při vytváření nových územně správních celků byla mlékárna včleněna do národního podniku Lacrum Brno, závod Jihlava. V sedmdesátých letech se denní příjem na provozovně zvedl na 30000 litrů mléka a začaly se vyrábět bílé sýry Akawi a Istambuli určené pro export do arabských zemí, pro domácí trh byl vyráběn Balkánský sýr. V polovině osmdesátých let se snížil objem exportovaných sýrů a bylo nutno změnit výrobní orientaci mlékárny. Započalo se s výrobou Selského sýra s kmínem, Tylžského sýra pro tavírenské účely, Eidamského bloku v podobě uzeného výkroje a sýrů pařených.

V současné době mlékárnu spravuje soukromá společnost Mlékárna Polná spol. s r.o. Ročně se zpracuje kolem 12 milionů litrů mléka, z kterého se vyrobí kolem 1 500 tun sýrů. Zpracovávané mléko nakupujeme v ekologicky zachovalých oblastech Českomoravské vrchoviny v úzké spolupráci se zemědělskými prvovýrobci. Veškeré přijímané mléko je pod stálým veterinárním dozorem.

V současném sortimentu mlékárny kromě stěžejní výroby Balkánského sýra převažují sýrové speciality, od r. 1998 se vyrábí sýr Zlatá Praha, větší důraz je kladen na výrobu pařených sýrů. Od roku 2012 vyrábíme pařený sýr Jadel a od r. 2013 Polenskou stuhu. Ne na posledním místě je také produkce smetanového sýra italského typu pod názvem Maskar z Polné a příležitostně Akawi na export.

Věříme, že Vás naše výrobky nezklamou, najdou místo na Vašem stole a stanou se přínosem vápníku a dalších výživných látek ve Vaší stravě.

Celý kolektiv Mlékárny Polná spol. s r.o. Vám přeje dobrou chuť a nezapomeňte, cesta ke zdraví začíná u nás.

Produkty

mléko Koliba sýr Jadel sýr Sýr Zlatá Praha Balkánský sýr Akawi Maskar z Polné

Kontakty

Telefony

+420 561 116 539 hlavní telefon
+420 567 212 122 další telefon
+420 739 239 354 mobilní telefon

Emaily

mlekarna.polna@mpolna.cz

Odkazy

http://www.mpolna.cz

Kontakty

Kategorie

Mlékárny a mlékárenská výroba

Platební metody

  • hotově

Nejbližší podobné firmy

0 (0 hodnocení)

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu