Ověřená firma

Město Modřice - městský úřad Modřice

0 (0 hodnocení)

+420 537 001 011

Popis činnosti

První písemná zmínka o Modřicích je zaznamenána roku 1141. V té době stával na území dnešního města hrad, který patřil olomouckým biskupům. Modřice byly vyhlášenou zemědělskou oblastí, v které se dařilo především pěstování cibule a zelí. Celorepublikově známá byla Modřická Fruta.
Dnes se město stalo vzkvétajícím, průmyslově-obchodním střediskem, ležícím jižně od moravské metropole v okrese Brno-venkov. Na území Modřic má sídlo 877 firem. Lákadlem pro milovníky nakupování a relaxace je obchodně-nákupní centrum Olympia.

Na město byla obec povýšena 1. července 1994 a dne 12. září 2002 byla slavnostně otevřena nová radnice. Prochází tudy cyklostezka Brno-Vídeň. Mezi kulturní památky patří kostel sv. Gottharda a na náměstí kaplička zasvěcená sv. Václavovi. Úplně nejstarší památkou je socha sv. Floriána - patrona hasičů. Mezi tradiční akce patří Svatováclavské hody, rozsvěcení vánočního stromu, Silvestr, dětský karneval, plesy a spousta jiných akcí, na kterých se scházejí občané Modřic a bez nichž by nebylo možné udržet atmosféru tohoto malebného města.

Služby

služby městského úřadu

Kontakty

Telefony

+420 537 001 011 hlavní telefon

Emaily

podatelna@mesto-modrice.cz

Odkazy

www.mesto-modrice.cz website

Kontakty

Úřední doba Městského úřadu

Po 8 - 12 12:30 - 17
St 8 - 12 12:30 - 17

V úterý, ve čtvrtek a v pátek do 14:30h po telefonické domluvě

Klíčová slova

Modřice město Modřice matrika Modřice radnice Modřice podatelna Modřice mateřská škola Modřice základní škola Modřice městská knihovna Modřice ubytování Modřice

Kategorie

Úřady krajské, městské a obecní, magistráty Ostatní úřady a instituce

Platební metody

  • hotově

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu