Ověřená firma

Základní umělecká škola, Praha 3, Štítného 5

0 (0 hodnocení)

+420 222 780 750

Popis činnosti

Naše škola je zaměřena na výtvarný a literárně-dramatický obor. Škola se tradičně profiluje personální koncepcí skladby pedagogického sboru z tvůrčích osobností - učitelů, kteří dosáhli ve své vlastní umělecké práci viditelných úspěchů.
ZUŠ Štítného má bohatou tradici zahraničních prezentací na výstavách i mezinárodních soutěžích. Poslední desetiletí se její aktivita přesunula na regionální půdu.

Základní umělecká škola dosahuje tradičně velmi dobrých výsledků při přípravě žáků na příjímací zkoušky na střední, vyšší a vysoké školy uměleckého směru. Mezi žáky, kteří v minulosti prošli naší školou a výrazněji se zapsali do dějin současného výtvarného umění, patří zde například Federico Diaz, Josef Bolf, Michal Pěchouček, Milan Salák, Jakub Nepraš, Lukáš Rittstein, Igor Grimmich a celá řada dalších.

Literárně dramatický obor je určen dětem od 5ti let až po dospělé. Prostřednictvím tvořivých činností (pohybových, mluvních, hereckých, slovesných, dramatických, hudebních, výtvarných atp.) se rozvíjejí umělecké vlohy žáka směrem k divadelnímu a slovesnému projevu.

Základním principem výuky v LDO je dramatická hra, která rozvíjí jednak žákovu schopnost vnímat, vytvářet a sdělovat v čase a prostoru lidské vztahy a jednání, ale stává se také významným nástrojem rozvoje sociability žáků (schopnost vnímat druhé, vnímat motivace jejich jednání a prostřednictvím vstupu do rolí řešit různé sociální situace), jejich emocionálního rozvoje a schopnosti sebepoznání a sebekontroly.

Nově otevřeno multimediální oddělení.

Více informací naleznete na našich stránkách www.zus-stitneho.net.

Kontaktní osoba:
Ak. mal. Vladimír Vošahlík - ředitel
mobil: 607 913 039
email: zus.stitneho@seznam.cz

Služby

výtvarný obor literárně-dramatický obor základní umělecká škola

Kontakty

Telefony

+420 222 780 750 hlavní telefon

Emaily

zus.stitneho@seznam.cz

Odkazy

www.zus-stitneho.net website

Kontakty

Otevírací hodiny

Po 10 - 20 Dnes
Út 10 - 20
St 10 - 20
Čt 10 - 20
10 - 20

Klíčová slova

ZUŠ Praha výtvarný obor literárně-dramatický obor ZUŠ Štítného základní škola umělecká základní škola škola Štítného umělecká škola ZŠ Štítného

Kategorie

Umělecké školy základní Školy základní Školství

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu