Ověřená firma

Dolní Kalná - obecní úřad

Město ležící v Královéhradeckém kraji.

0 (0 hodnocení)

+420 499 448 222

Popis činnosti

V údolí na horním toku Kalenského potoka se nachází souvislá zástavba obce Dolní Kalná s místní částí Slemeno. Její název bývá spojován s vodou zdejšího potoka, zkaleného vždy po dešti typickou červenou hlínou. Nejstarší zpráva o Kalné, zmiňující zdejší farní kostel, je již ze 14. století. V 18. století začaly snahy o rozdělení obce na Horní a Dolní Kalnou. K úřednímu rozdělení došlo roku 1849 za panství knížete Karla Rohana. V roce 1976 se obce sloučily a v roce 1990 se opět osamostatnily. Nejvýznamnější památkou Dolní Kalné je kostel sv. Václava, prvně zmiňován roku 1352. V okolí obce je přirozeně rozmístěno velké množství pískovcových soch, Božích muk i Smírčí kříž z roku 1719. Malebné roubené chalupy patří k obrazu krkonošského podhůří.

Dnešním návštěvníkům slouží sportovní a rekreační areál s koupalištěm, vyznačené cyklotrasy a v zimě běžecké a lyžařské trasy. Za nádhernými pohledy na panorama Krkonoš se vydejte na svahy Paldusova kopce (496 m n. m.) a Rovne (471 m n. m.). Dlouholetou tradicí je každoročně pořádaný turistický pochod "Noční výstup na Sněžku za východem Slunce" a tradiční Dolnokalenská pouť.

Obec Dolní Kalná nabízí výhodné ubytování v autokempu "Na koupališti". Autokemp se nachází uprostřed lesů, v klidném a pěkném prostředí podkrkonošské krajiny. Provoz je sezónní, od jara do podzimu. Možnost ubytování v dřevěných chatičkách nebo ve vlastních stanech či karavanech. V areálu je dětský koutek, velmi kvalitní fotbalové hřiště FK Dolní Kalná s vlastním zázemím a malé hřiště na volejbal. Sezónní nabídka základních potravin a občerstvení ve dvou kioscích přímo v areálu. Na vyhrazených místech je povoleno pálení ohýnku. Koupaliště je v provozu dle počasí od června do září.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Služby

služby obecního úřadu autokemp Czechpoint loutkové divadlo

Kontakty

Telefony

+420 499 448 222 hlavní telefon

Emaily

obec@dolnikalna.cz

Odkazy

www.dolnikalna.cz

Facebook

Kontakty

Úřední hodiny:

Po 08 - 12 13 - 17
Út zavřeno
St 08 - 12 13 - 17
Čt zavřeno Dnes
zavřeno
So zavřeno
Ne zavřeno

Klíčová slova

autokemp Dolní Kalná kostel sv. Václava koupaliště Dolní Kalná obecní úřad Dolní Kalná obec Dolní Kalná základní škola mateřská škola ubytování Czech Point loutkové divadlo úřad obec TJ Sokol Dolní Kalná SHD Dolní Kalná FK Dolní Kalná autokemp

Kategorie

Úřady krajské, městské a obecní, magistráty Kempy Koupaliště, plovárny Školy základní Školy mateřské, jesle

Platební metody

  • hotově

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu