• Policové regály

  24.07.2018 Z čeho se skládá rám policového regálu?

  Odpověď od e-regaly.cz: Rám je složen ze dvou sloupů opatřených na horní straně krytkami a na dolní straně patkami. Tyto sloupy mohou být u některého regálového systému spojeny příslušným počtem traverz a diagonál do příhradového celku, který vymezuje příslušnou hloubku regálu. Zjednodušeně lze tedy říct, že rám regálu tvoří celou bočnici držící police na jedné straně. Samostatně stojící regál tak obsahuje dva kusy rámů (na každé straně jeden). Někteří zákazníci mylně zaměňují rámy za sloupy regálu a myslí si, že rámů by měl být dvojnásobek (dle počtu jednotlivých sloupů).

 • Policové regály

  24.07.2018 Kolik rámů je potřeba k sestavení průběžného regálu?

  Odpověď od e-regaly.cz: Rámy policových regálů umožňují oboustranné zavěšení polic a v tomto smyslu byly rámy regálu i navrženy. To má tu výhodu, že při sestavě průběžného regálu skládajícího se z několika regálových sloupců není nutné každý sloupec vytvářet jako samostatně stojící, ale sloupce jsou plynule navazovány za sebou. Tzn., že v případě delší (průběžné) sestavy regálu je první sloupec základní s rámy na obou stranách, ale další přístavné sloupce obsahují již jen po jednom rámu. Volnou stranou se přístavný sloupec uchytí do rámu předcházejícího sloupce a pro police tohoto sloupce se tak použije už jen koncový rám.

 • Obecné dotazy na regály

  24.07.2018 Jak správně nazvat konkrétní díl regálu?

  Odpověď od e-regaly.cz: Každé odvětví používá specifické názvosloví, které lidé pohybující se v jeho prostředí dobře znají. Nejinak je tomu i v oboru skladování při označování regálů a regálových systémů. Problém nastává, pokud má formulovat svůj požadavek neobeznámený člověk, v takovém případě nemusí vždy dojít k vzájemnému pochopení. Abyste se v této terminologii neztratili, připravili jsme pro vás krátký slovníček nejčastějších výrazů používaných při popisu regálů. Regál (Regálová sestava) – souvislá řada tvořená jedním, nebo několika regálovými sloupci Regálový sloupec (regálové pole) – část regálu mezi dvěma rámy Rám (bočnice) - slouží k upevnění polic, skládá se ze dvou sloupů a spojnic, které vymezují hloubku regálu Sloup (stojina) – svislá nosná konstrukce, která určuje výšku regálu, na sloupu jsou v daném rozmezí úchyty, které určují přestavitelnost polic Spojnice – nejčastěji traverzy a diagonály v příslušném počtu dle výšky rámu, může ale být i výplň z plného plechu, síť ap. Police (ukládací úroveň) – horizontální prvek regálu, na který se ukládá zboží, tvoří ji nosníky a policové výplně Nosníky - tvarované duté profily na obou koncích upravené pro zavěšení do úchytů sloupu, určují délku police (regálového sloupce) Policová výplň (policové panely) – vkládá se na nosníky a vytváří plochu pro ukládání materiálu, nejčastěji profilovaný plech, může být i dřevotřísková deska, lamino, drátěná síť, plastové panely, ap. Patka – spodní část sloupu, která roznáší zatížení do podlahy, u kovového provedení obsahuje také otvory pro uchycení regálu do podlahy Krytka – vrchní část sloupu, kryje ostré hrany profilu sloupu, většinou z plastu Výška regálu – je vymezená výškou sloupu, který udává maximální zavěšení police Délka regálu – je dána délkou polic a jednotlivých regálových sloupců Hloubka regálu – je dána vzdáleností sloupů v rámu

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu