• Bonus: Nezapomenu

    12.11.2018 Nezapomenu!

    Odpověď od Malíř obrazů – prodej originálních maleb – Doris Tesárková Oplová: Když nějaké věci věnujete svou pozornost, péči a lásku několik týdnů či měsíců, tak je opravdu těžké zapomenout. Je pro mě důležité vědět, zda se dílu povede i v příštích letech. Proto pokud se s obrazem cokoli stane, určitě mě neváhejte kontaktovat! O své „miminko“ se ráda postarám. Navíc mi moji zákazníci připadají jako velice zajímaví lidé, které si přeji znovu potkat. (-:

  • Ochrana podlahy a lišt při použití lepicí pásky

    10.02.2024 Jak zabezpečujete, aby lepicí páska nepoškodila podlahu, a co děláte pro ochranu podlahových lišt?

    Odpověď od Malířské práce - Hervert & Jašek: Při výběru lepicí pásky preferujeme varianty, které se snadno odstraňují a minimalizují stopy na podlaze a lištách. Během aplikace dbáme na opatrné postupy, abychom předešli možnému poškrábání nebo otiskům na podlaze. S precizností oblepujeme podlahové lišty a další části, abychom zajistili, že zůstanou nepoškozené a udrží si svůj původní vzhled během celého malování.

  • Řešení nečistot před malováním

    10.02.2024 Co děláte, pokud je prostor příliš prašný, znečištěný, obsahuje mastné skvrny nebo má problémy s plísní před malováním?

    Odpověď od Malířské práce - Hervert & Jašek: Po pečlivé domluvě s klientem přistupujeme k přípravě povrchu. Nejprve odstraňujeme prach a nečistoty, včetně mastných skvrn, pomocí odmašťovacích prostředků. Pokud je v rámci konkrétní dohody s klientem identifikován problém s plísní, přijímáme opatření k jejímu odstranění, využívajíce příslušné prostředky s antimykotickým účinkem.

  • Jaká má být lehací plocha?

    01.12.2016 Při ležení na zádech má být páteř při ergonomicky správném ležení ve svém fyziologickém, tedy dvojitě zakřiveném tvaru a při ležení na pravém i levém boku v rovině, jaká má být lehací plocha?

    Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: Lehací plocha má být povrchově měkká, dokonale pružně nosná, s rezervou pružení pro obracení, prodyšná a propustná pro vodní páry.

  • Je potřeba, aby ve spodní části postele byl volný prostor?

    01.12.2016 Je potřeba, aby ve spodní části postele byl volný prostor?

    Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: Ano, ve spodní části postele je potřebné mít volný prostor nejen pro proudění vzduchu do lehací plochy spodem, ale také – a to je velmi důležité pro pohodlné vstávání – pro podsunutí nohou při usedání a vstávání. Stejná zásada platí i u sedacího nábytku: volný prostor pro podsunutí nohou je potřebný pro pohodlné vstávání. Sezení je proces: usedání, sezení, vstávání. A každá fáze by měla probíhat v souladu s uživatelem a jeho potřebami.

  • Jak ergonomicky správně stát při práci doma i na pracovišti?

    01.12.2016 Jak ergonomicky správně stát při práci doma i na pracovišti?

    Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: Pracovní plocha musí být v takové výšce, aby lidé při práci stáli a pracovali s kolmou osou páteře a páteř byla ve fyziologickém tvaru, vždy jedna noha má být podepřena a nohy se mají v podepření pravidelně střídat. Ale stejně po delší době při dlouhodobé práci vestoje je riziko vzniku bolesti zad. Proto je vhodné mít výškově stavitelný pracovní stůl a střídavě stát a sedět.

  • Jaký interiér je ergonomický?

    01.12.2016 Jaký interiér je ergonomický?

    Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: S přímými průchody od oken, dveří, s nekluznou podlahou, s neklouzavými koberci, s nábytkem bez ostrých hran a rohů, s kvalitním celkovým i místním osvětlením, se sníženou hlučností technickými prostředky, dobře čistitelný.

  • Zařízení domácnosti pro vysoké lidi

    01.12.2016 Mají dnes lidé měřící kolem dvou metrů větší problém optimálně si zařídit domácnost než jedinci o něco menší?

    Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: Ano, vždy lidé velcí nebo malí, proti lidem s průměrným vzrůstem, mají problémy nejen se zařizováním bytů, ale i přímo s obytnými prostory, jejich výškou, okny, dveřmi. Malí lidé nedosáhnou na okenní kliku, velcí se musí sehnout ve dveřích, ale naopak si bez problémů zavěsí záclony a závěsy bez použití schůdků či štaflí. Takže již standardní stavba se může stát prvním problémem. Vybavení bytu nábytkem bývá pro vysoké lidi dražší. Příplatky jsou u některých prodejců a výrobců za prodlouženou délku kostry postele, vkládacího roštu, s ním kompatibilní matrace, dražší bývají lůžkoviny, přikrývky, povlečení, prostěradlo. A postel, nejen v rozměrech, ale v kvalitě lehací plochy, je nesmírně důležitá pro každého člověka, pro vysoké lidi obzvláště. Páteř vysokých lidí je více namáhána než u lidí menších. Křesla a pohovky se dělají u některých zejména zahraničních firem v rozměrech mini, medi, maxi – takže je možno přímo zakoupit potřebnou velikost. Některé tuzemské firmy vyhoví spotřebiteli zvýšením výšky sedadla pomocí vyšších noh křesla, pohovky. Jen, pokud se s výškou pojí i větší hmotnost, se nesmí, pro vyšší únosnost, zapomenout na zpevnění kostry sedacího nebo lehacího nábytku. A samozřejmě, když je použito více materiálu, bývá cena výrobku vyšší.

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu