• HEMOROIDY A FISSURY (TRHLINY)

    16.11.2017 2. Udělají se hemeroidy znovu?

    Odpověď od ProctoClinic: Nelze pacientovi garantovat, že se mu hemoroidy znovu neudělají. Ve velké míře to však závisí také na pacientovi. Zdali si upraví stravovací návyky a životosprávu. A svoji roli hraje také dědičnost.

  • HEMOROIDY A FISSURY (TRHLINY)

    16.11.2017 5. Je rozdíl zdali vás navštívím, když mám první potíže nebo se budu léčit přípravky, které si zakoupím v lékárně a přijdu k vám pouze kdyby mi tyto přípravky nepomohly?

    Odpověď od ProctoClinic: Ano, je to rozdíl. Když přijdete při začínajících potížích, tak Vám lékař odstraní hemoroidy během několika málo návštěv. Tím Vám nevznikne žádné časové omezení a nenarušíte si ani pracovní, ani soukromý život. Pokud budete problém odkládat a budete se sám nebo sama léčit, tak se situace může změnit. Můžete si zanedbat prasklinu, která se mnohem jednodušeji hojí, pokud je čerstvá nebo si vypěstujete hemeroidy 4. stupně, kde je možná už jenom operace. A to znamená anestezii, operaci, pobyt v nemocnici a následně rekonvalescenci doma. Je to bolestivá záležitost několika týdnů.

  • HEMOROIDY A FISSURY (TRHLINY)

    16.11.2017 4. Léčíte děti do 15-ti let?

    Odpověď od ProctoClinic: Ne, neléčíme. V tomto případě je vhodné se obrátit na nemocnice.

  • HEMOROIDY A FISSURY (TRHLINY)

    16.11.2017 1. Bolí to?

    Odpověď od ProctoClinic: Prah bolestivosti má každý jiný. Není to bolest. Spíš by bylo vhodné hovořit o tlaku. Naši lékaři používají znecitlivující mast při vyšetření a zákroku.

  • HEMOROIDY A FISSURY (TRHLINY)

    16.11.2017 3. Jak provádíte zákrok?

    Odpověď od ProctoClinic: Používáme buď Barronovou ligaci, což je nejšetrnější způsob odstraňování hemoroidů nebo infračervené světlo (měkký laser). Případně kombinaci těchto metod. Určuje je lékař po vyšetření pacienta.

  • Jak má být půdorysně velká lehací plocha?

    01.12.2016 Jak má být půdorysně velká lehací plocha?

    Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: Pro kvalitní ležení a spaní musí být šířka lehací plochy taková, abychom se mohli ve spánku přetáčet z boku na záda a na druhý bok. Minimální šířku zjistíme, když ulehneme na záda, ruce volně položené vedle těla mírně pokrčíme a necháme si změřit největší šířku, tedy loket – loket. Většinou zjistíme, že minimální šířka lehací plochy je 900, lépe 1.000 mm. Délka lehací plochy má být delší než naše výška o délku chodidla. Délka chodidla (nohy) bývá 250 – 300 mm. Takže délka lehací plochy je součet výšky uživatele + délky jeho chodidla (nohy).

  • Jaká má být lehací plocha?

    01.12.2016 Při ležení na zádech má být páteř při ergonomicky správném ležení ve svém fyziologickém, tedy dvojitě zakřiveném tvaru a při ležení na pravém i levém boku v rovině, jaká má být lehací plocha?

    Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: Lehací plocha má být povrchově měkká, dokonale pružně nosná, s rezervou pružení pro obracení, prodyšná a propustná pro vodní páry.

  • Jaké je ergonomicky správné vstávání z postele?

    01.12.2016 Jaké je ergonomicky správné vstávání z postele?

    Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: Způsob vstávání z postele je velmi důležitý, proto musí mít každá postel alespoň jednu dlouhou stranu volnou pro vstávání. Postupuje se tak, že je nutné si nejprve vleže protáhnout svaly, potom se přetočit na bok k volné straně postele, pomalu spouštět nohy a vztyčovat (vertikalizovat) tělo, chvíli posedět a potom pomalu vstávat, aby se nezatočila hlava. Nikdy se nemá vstávat skrčkou způsobem hop a vyskoč.

  • Je potřeba, aby ve spodní části postele byl volný prostor?

    01.12.2016 Je potřeba, aby ve spodní části postele byl volný prostor?

    Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: Ano, ve spodní části postele je potřebné mít volný prostor nejen pro proudění vzduchu do lehací plochy spodem, ale také – a to je velmi důležité pro pohodlné vstávání – pro podsunutí nohou při usedání a vstávání. Stejná zásada platí i u sedacího nábytku: volný prostor pro podsunutí nohou je potřebný pro pohodlné vstávání. Sezení je proces: usedání, sezení, vstávání. A každá fáze by měla probíhat v souladu s uživatelem a jeho potřebami.

  • Jaký má být sedací nábytek?

    01.12.2016 Páteř při ergonomickém sezení má být ve svém fyziologickém tvaru, tedy dvojitě zakřiveném tvaru, jaký má být sedací nábytek?

    Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: Základ správného sezení začíná v sedadle. Sedací nábytek má mít takové sedadlo, tak řešené, aby podporovalo správné naklopení pánve (sedět se má na sedacích hrbolech). U čalouněného nábytku je nutné umět správně vybrat čalounické materiály a dobře navrhnout konstrukci čalounění sedadla od nosného základu sedadla až po potahový materiál. Správně vytvořená a výškově umístěná (u pracovních židlí nejlépe výškově nastavitelná) bederní opěrka je, samozřejmě, rovněž důležitá. Ale sedadlo je základ.

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu