• Jak má být půdorysně velká lehací plocha?

    01.12.2016 Jak má být půdorysně velká lehací plocha?

    Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: Pro kvalitní ležení a spaní musí být šířka lehací plochy taková, abychom se mohli ve spánku přetáčet z boku na záda a na druhý bok. Minimální šířku zjistíme, když ulehneme na záda, ruce volně položené vedle těla mírně pokrčíme a necháme si změřit největší šířku, tedy loket – loket. Většinou zjistíme, že minimální šířka lehací plochy je 900, lépe 1.000 mm. Délka lehací plochy má být delší než naše výška o délku chodidla. Délka chodidla (nohy) bývá 250 – 300 mm. Takže délka lehací plochy je součet výšky uživatele + délky jeho chodidla (nohy).

  • Je dlouhodobé sezení rizikem?

    01.12.2016 Je dlouhodobé sezení rizikem?

    Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: Ano, dlouhodobé, zejména statické sezení je rizikem. Ale i při sezení dynamickém, na správně řešeném čalounění, je vhodné pravidelně střídat sezení a stání. Výškově stavitelné pracovní stoly doplněné pracovní židlí pro sezení a nejlépe s opěrkou sedacích hrbolů při stání, lze doporučit. Nesmí se zapomenout na nutnost střídání podložení pravé a levé nohy. Vždy na jedné noze stojíme a druhou opíráme o podpěrku nohy.

  • Záleží na tom, jak na židli, křesle, pohovce, sedíme?

    01.12.2016 Záleží na tom, jak na židli, křesle, pohovce, sedíme?

    Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: Ano, záleží. Lékaři doporučují, aby při sezení byla páteř ve svém fyziologickém (přirozeném) dvojitě zakřiveném tvaru. Abychom toho docílili, je třeba, aby sedadlo bylo správně řešené. U nečalouněných sedadel se má plocha sedadla v zadní části plynule zvedat v úhlu cca 30 stupňů. Vidět je to na historických tramvajových nebo železničních sedadlech, nebo na „škamnách“, tedy školních lavicích z dob Rakouska-Uherska a první republiky. U čalouněných sedadel se toho dociluje vhodnou volbou materiálů a konstrukcí čalounění. Takže na pohled nic nepozorujeme, až po usednutí zjistíme, zda je sedadlo správně řešené. Sedadlo, jeho řešení, je základ pro tvar celé páteře. Bederní opěrka je pomocné, i když důležité, zařízení.

  • HEMOROIDY A FISSURY (TRHLINY)

    16.11.2017 5. Je rozdíl zdali vás navštívím, když mám první potíže nebo se budu léčit přípravky, které si zakoupím v lékárně a přijdu k vám pouze kdyby mi tyto přípravky nepomohly?

    Odpověď od ProctoClinic: Ano, je to rozdíl. Když přijdete při začínajících potížích, tak Vám lékař odstraní hemoroidy během několika málo návštěv. Tím Vám nevznikne žádné časové omezení a nenarušíte si ani pracovní, ani soukromý život. Pokud budete problém odkládat a budete se sám nebo sama léčit, tak se situace může změnit. Můžete si zanedbat prasklinu, která se mnohem jednodušeji hojí, pokud je čerstvá nebo si vypěstujete hemeroidy 4. stupně, kde je možná už jenom operace. A to znamená anestezii, operaci, pobyt v nemocnici a následně rekonvalescenci doma. Je to bolestivá záležitost několika týdnů.

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu