Regionální muzeum v Kopřivnici, obecně prospěšná společnost

Expozice osobních a nákladních vozů.

0 (0 hodnocení)

+420 556 808 421

Popis činnosti

Naše regionální muzeum vzniklo v roce 1997 po transformaci z původního Technického muzea Tatra. Spravujeme různorodé sbírky, které jsou vystaveny v několika expozicích a pobočkách. V současné době nabízíme čtyři různé expozice – Technické muzeum Tatra, Lašské muzeum, Muzeum Fojtství a Expozici Emila a Dany Zátopkových.

Technické muzeum TATRA spravuje celosvětově unikátní sbírku, která typologicky mapuje 120 let tovární výroby automobilů v Kopřivnici. K vidění je kolekce výjimečných tatrovek spjaté s řadou osobností, událostí, konstrukčních a technologických inovací, včetně expozice závodnické činnosti olympioniků Emila a Dany Zátopkových.

V pobočce Muzea Fojtství jsou vystaveny zejména regionální sbírky z dějin Kopřivnice a přilehlého okolí, kočárů a řady významných osobností kulturního a společenského života.

V pobočce Lašského muzea se nachází expozice výroby kopřivnické keramiky a majoliky, a také umělecká tvorba rodáka a akademického malíře, Zdeňka Buriana. Na všech pobočkách pravidelně probíhají krátkodobé výstavy, které se tematicky vztahují se k dějinám regionu, osobností a automobilky TATRA.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Služby

Lašské muzeum Muzeum Fojtství Expozice Zátopkových

Značky

Tatra

Kontakty

Telefony

+420 556 808 421 hlavní telefon
+420 556 808 426 další telefon

Emaily

recepce@tatramuseum.cz

Odkazy

http://www.tatramuseum.cz

Kontakty

Otevírací hodiny

Po zavřeno
Út 09 - 17
St 09 - 17
Čt 09 - 17
09 - 17
So 09 - 17
Ne 09 - 17 Dnes

Říjen - Duben: 9:00-16:00

Klíčová slova

muzeum regionální muzeum technické muzeum muzeum Kopřivnice technické muzeum technické muzeum Kopřivnice TATRA muzeum Tatra lašské muzeum muzeum Moravskoslezský kraj Muzeum Fojství výstavní síň regionální muzeum Kopřivnice lašské muzeum Kopřivnice muzeum Fojství Kopřivnice expozice Zátopkových

Kategorie

Muzea Výstavy a veletrhy

Platební metody

  • hotově

Technické muzeum TATRA hotovost+terminály. Lašské muzeum a Muzeum Fojtství jen hotovost .

Nejbližší podobné firmy

  • Dvůr Králové nad Labem
  • Muzea
0 (0 hodnocení)

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu