Ověřená firma

Obecní úřad Rozvadov

Ves na mezinárodní silnici E 50 11 km z. od Přimdy, známá především jako hraniční přechod mezi ČR a SRN.

0 (0 hodnocení)

+420 374 630 710

Popis činnosti

Obecní úřad poskytuje veškeré potřebné informace občanům. Provozujeme elektronickou úřední desku a e-podatelnu, které pomáhají snadněji občanům komunikovat s úřadem.

Stránky chápeme jako jednu z dalších služeb pro Vás občany, a proto se vynasnažíme v maximální možné míře informovat obyvatele o aktuálním dění v obci nad rámec zákonem stanovených podmínek.

Obec na mezinárodní silnici E 50 11 km západně od Přimdy, známá především jako hraniční přechod mezi ČR a SRN. K Rozvadovu místně přísluší též Svatá Kateřina, Diana, Milíře, Rozcestí a Nové Domky.

Poprvé vstoupila naše obec do dějin v r. 1581. První písemná zmínka o obci je konkrétně doložena v tachovském urbáři, tj. soupisu robotních povinností, který je sice nezvěstný, na nějž však odkazují pozdější historické materiály. Původní pojmenování vsi bylo Roszhaupt, český název Rozvadov byl úředně zaveden v r. 1885.

V blízkosti obce stojí za zmínku staré opevnění z třicetileté války zvané Tillyho šance a přírodní rezervace "Jezírka" s hlubokými lesními rašeliništi. Rozvadov - kostel.

Nejprve sklárna, později lovecký zámeček a velký průmyslový podnik na zpracování dřeva, dnes téměř opuštěné místo uprostřed pohraničních hvozdů. Tak bychom mohli charakterizovat dějiny osady Diana, založené jihovýchodně od Rozvadova.

V obci máme zavedeny tyto spolky a sdružení, jako jsou např. SDH Rozvadov, keramický kroužek, TJ Rozvadov, SPOZ, spolek Revital, klub důchodců, MS Tetřívek.

V obci se nachází rovněž mateřská a základní škola a knihovna. Místní knihovna v Rozvadově č.p. 104 je otevřena každou středu vždy mezi 16.30 a 18.30 hod. a nabízí vám velký výběr zajímavých knih pro malé i velké čtenáře.

Mezi památkami v obci můžete navštívit rozhlednu Milíře, naučné stezky Rozvadov (vyhlídková, Kolowratova, příhraniční) a muzeum ochrany státní hranice v Rozvadově.

Pevně věříme tomu, že se naše stránky stanou pro drtivou většinu občanů místem, kde může každý získat potřebné informace pro snadnější komunikaci s úřadem a život v obci

Více informací naleznete na našich stránkách www.rozvadov.cz.

Služby

služby obecního úřadu Czech POINT podatelna úřední deska

Kontakty

Telefony

+420 374 630 710 hlavní telefon
+420 374 630 715 FAX

Emaily

info@rozvadov.cz
podatelna@rozvadov.cz

Odkazy

www.rozvadov.cz

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu