Český metrologický institut ČMI

0 (0 hodnocení)

+420 545 555 111

Popis činnosti

Český metrologický institut je výkonným orgánem státní správy v oblasti certifikace, kalibrace, ověřování a metrologie v ČR.

Český metrologický institut zabezpečuje jednotnost a přesnost měřidel a měření v oborech vědecké, technické a hospodářské činnosti v rozsahu podle § 14 zákona č. 505/1990 Sb. o metrologii, ve znění pozdějších předpisů.

ČMI zajišťuje služby ve všech základních oblastech metrologie:
• fundamentální metrologie, uchovávání a rozvoj státních etalonů, výzkum a vývoj v metrologii
• přenos jednotek, kalibrace etalonů a pracovních měřidel
• legální metrologie, schvalování typů měřidel, prvotní a následné ověřování stanovených měřidel, státní metrologický dozor, posuzování shody u měřidel

Kromě toho vykonává certifikaci referenčních materiálů, provádí ověřování stanovených měřidel a řadu dalších činností. Dále ČMI spolupracuje s řadou mezinárodních organizací. Nedílnou součástí výzkumných a vývojových aktivit Českého metrologického institutu je i výzkum na zakázku pro řadu českých i zahraničních subjektů zejména v oblasti měřicí techniky, automobilového průmyslu, energetiky a nanometrologie.

Služby

základní oblasti metrologie fundamentální metrologie legální metrologie výzkum a vývoj v metrologii kalibrace etalonů a pracovních měřidel

Jazyky

angličtina němčina

Kontakty

Telefony

+420 545 555 111 hlavní telefon
+420 545 555 183 Fax

Emaily

oibrno@cmi.cz

Odkazy

www.cmi.cz website

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu