Svaz květinářů a floristů České republiky

98 (4 hodnocení)

+420 777 182 381

Výstavy, adventní dílny, předváděcí akce a soutěž

23.11.2016 - V adventním a předvánočním čase je obrovská příležitost pro aktivitu jednotlivých členů Svazu květinářů a floristů ČR. První adventní akce proběhly již o tomto víkendu.Některé se uskutečnily jako jednodenní akce, další po celou dobu víkendu a jedna poběží až do 24. prosince tedy do Štědrého dne.

Obchod kvítím z Bezna pořádal prodejní výstavu na zámku Stránov. K vidění i ke koupení byly adventní věnce, stromečky, svícny, ale i květiny, jako vánoční hvězdy, bramboříky a vánoční kaktusy.

Výstava byla zakončena koncertem na nádvoří zámku.V neděli 20.11.
byla další jednodenní prodejní výstava a to v Květiny Milt. 

V Plzni měli návštěvníci možnost obdivovat floristické umění Jana Milta a jeho kolektivu, ale hlavně aktivitu celé jeho rodiny. K vidění byly různé věnce, svícny, floristický materiál, svíčky a hrnkové květiny.

Dvoudenní byly akce Sdružení zahradnických center. Adventní dílna se uskutečnila v Zahradnickém centru Chládek, Dvořák a syn v Teplicích a v Líbeznicích.
Zajímavá akce s perníčky se uskutečnila v Zahradnickém centru Lysý ve Dvoře Králové.

V Teplicích předvedla
svoje floristické umění Jarmila Pejpalová. Adventní tvoření Jaromíra Kokeše,několikanásobného Mistra České republiky ve floristice bylo možno vidět v Zahradnickém centru Brabec v Modřicích u Brna.
Obdobné akce se konaly i v Zahradnickém centru v Pardubicích, v Bakově nad Jizerou, Českých Budějovicích či v Šeberově.
Již pošesté se koná vánoční výstava v Zahradnictví Petr Mikan v Chrudimi.
Tato výstava na téma Ladovské vánoce, která začala již 19. listopadu a potrvá až do Štědrého dne určitě potěší každého návštěvníka.

Do 25. 11. si můžete ve vestibulu dětského oddělení hemato - onkologické kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci zakoupit adventní věnce nebo vánoční dekorace, kterými podpoříte zlepšení podmínek pro děti, které na oddělení bojují s vážnou nemocí.
Akci již dlouhodobě organizuje obecně prospěšná společnost, sdružení Šance, a tomto úsilí jí již několik let pomáhají i členové SKF ČR, kteří tyto krásné věnce a další aranžmá pomáhají vytvářet.

Od 25. do 27. 11. můžete v divadle ve Hvozdné vidět výstavu betlémů všech velikostí, tvarů a barev spolu s různými řemesly a výrobky chráněných dílem a adventními a vánočními dekoracemi
z dílny Studia Ammi.V průběhu prosince
se budou konat další akce SZC a nebo vánoční výstavy na jednotlivých odborných zahradnických školách (Mělník, Litomyšl, Rajhrad, Lednice). Výstava v Praze – Malešicích bude spojená se soutěží: FLORA PRAGENSIS.


Proto doporučuji sledovat webové stránky www.svazkvetinaruafloristu.cz, 
kde jsou bližší podrobnosti k jednotlivým akcím.

Autor:


Klíčová slova

Výstavy Floristi Advent Svaz květinářů a floristů ČR Akce Adventní dílny Soutěž Vánoce Olomouc Fakultní nemocnice Věnce Dekorace SKF ČR zima víkend Betlém Flora Pragensis Vánoční výstava Zahradnictví Sdružení zahradnických center Dílna

Fotogalerie k článku

Výstavy, adventní dílny, předváděcí akce a soutěž - fotografie 1/1

fotografie 1/1

Kontakty a adresa

Svaz květinářů a floristů České republiky

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu