Svaz květinářů a floristů České republiky

98 (4 hodnocení)

+420 777 182 381

VICTORIA REGIA 2016 - Dvojnásobný český triumf na Slovenském mistrovství ve floristice

26.09.2016 - Ve středu 21. září 2016 se ve slovenských Piešťanech uskutečnil již 23. ročník národní soutěže ve vázání a aranžovaní květů s mezinárodní účastí VICTORIA REGIA 2016 - Mijstrovství Slovenska ve floristice,Skills Slovakia. Tato tradiční floristická soutěž je nejvýznamnější a neprestižnější floristickou událostí Slovenska. Je již zvykem, že se této slovenské soutěže účastní i čeští floristé.


Ve středu 21. září 2016
se ve slovenských Piešťanech uskutečnil již 23. ročník národní soutěže ve vázání a aranžovaní květů s mezinárodní účastí VICTORIA REGIA 2016 - Mijstrovství Slovenska ve floristice,Skills Slovakia.

Tato tradiční floristická soutěž je nejvýznamnější a neprestižnější floristickou událostí Slovenska. Je již zvykem, že se této slovenské soutěže účastní i čeští floristé. Na letošním ročníku zářili hned dva. 

Mistrem Slovenské republiky
ve floristice v kategorii senior se na rok 2016 stala Ing. Klára Franc Vavříková, která se pyšní titulem Mistr florista České republiky, jež získala na Mistrovství floristů ČR – Děčínská kotva v roce 2014.


V roce 2014 se jí rovněž povedlo v celkovém pořadí seniorů ve výše zmiňované slovenské soutěži získat v kategorii seniorů stříbrnou příčku.

A aby toho nebylo dost, reprezentovala Klára jako členka Svazu květinářů a floristů ČR letos v dubnu Českou republiku v italském Janově na Evropském šampionátu profesionálních floristů EUROPA CUP 2016, kde získala hezké 15. místo v celkovém pořadí.


Milým překvapením byl i úspěch Klářiny dcery Stelly Vavříkové, která v celkovém pořadí kategorie žáků základních škol při své floristické premiéře obsadila skvělé druhé místo.

Tím ovšem výčet českých úspěchů na letošním slovenském floristickém mistrovství nekončí. V kategorii juniorů, studentů středních zahradnických škol, triumfoval Filip Bracek, student Střední zahradnické školy v Rajhradě, který se tak stal juniorským floristickým Mistrem Slovenska pro rok 2016.


Filip pochází z malé vesnice Běleč, nedaleko města Tišnov v Jihomoravském kraji. O floristiku se zajímal již před nástupem na střední školu - i proto má za sebou takové úspěchy jako je například:


Tento titul byl třešničkou na dortu pro rajhradskou zahradnickou školu, která oslavila  115. výročí založení již minulou sobotu, 24. 9. v Rajhradě. 

Střední zahradnická škola Rajhrad, která je členem Svazu květinářů a floristů ČR, započala svou dlouhou tradici již v roce 1901, tehdy ještě jako Střední zahradnická škola v Brně – Bohunicích a dodnes patří k nejvýznamnějším a nejuznávanějším zahradnickým školám na Moravě.

 

 

Autor: Daniel Bartovič


Klíčová slova

VICTORIA REGIA Děčínská kotva EUROPA Floristi Slovensko mistři řemesla Flora mistrovství Rajhrad Vavříková 2016

Fotogalerie k článku

VICTORIA REGIA 2016 - Dvojnásobný český triumf na Slovenském mistrovství ve floristice - fotografie 1/1

fotografie 1/1

Kontakty a adresa

Svaz květinářů a floristů České republiky

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu