+420 724 313 622

Popis činnosti

Obecní úřad poskytuje veškeré potřebné informace občanům. Provozujeme elektronickou úřední desku a e-podatelnu, která pomáhá snadněji občanům komunikovat s úřadem. Úřední hodiny obecního úřadu. Veřejné schůze obecního zastupitelstva se konají vždy v úterý 1 x za 14 dní. V období zimního času se konají od 18 hodin, v období letního času se konají od 19 hodin. Tento den je také úředním dnem obecního úřadu. Změny v termínu konání schůzí budou vždy včas oznámeny.

Obec Drahov se nachází 4 km jihovýchodně od Veselí nad Lužnicí v okrese Tábor, kraj Jihočeský. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1359. Mezi pamětihodnosti obce patří Kostel Nanebevzetí Panny Marie, výklenková kaplička a přírodní památka Farářský rybník - důvodem ochrany je ojedinělé naleziště leknínu bílého.

V obci je zachována tradice tzv. SENNÝCH POUTÍ vždy první neděli v měsíci červenci, kdy procesí věřících putuje z Veselí nad Lužnicí přes nedaleký Zlukov až právě ke zdejšímu poutnímu kostelu. Obec pořádá HASIČSKÝ PLES, MAŠKARNÍ PRŮVOD OBCÍ a DĚTSKÝ MAŠKARNÍ KARNEVAL, jaro zahajuje nepravidelně VELIKONOČNÍ ZÁBAVA.

Další tradicí je PÁLENÍ ČARODĚJNIC a STAVĚNÍ MÁJE, TRAKTORIÁDA (sraz traktorů různých značek, různé výroby a různého stáří) a DRAHOV OPEN (turnaj v malé kopané).

Okolí Drahova je jako stvořené pro cykloturistiku. Na kole se dá lehce dojet do blízké Třeboně, na zámek Červená Lhota nebo Jemčina, občerstvit se můžete v pohostinství. V obci Drahov působí sbor dobrovolných hasičů, v roce 2005 oslavil 100 let od založení, dále myslivecké sdružení Drahov-Vřesná. Určitě stojí za to obec Drahov.

Produkty

služby obecního úřadu elektronická úřední deska e-podatelna

Kontakty

Telefony

+420 724 313 622 hlavní telefon

Emaily

obec.drahov@seznam.cz

Odkazy

www.obec-drahov.cz website

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu