Cech suché výstavby České republiky

"Jsme v centru dění a u zdroje informací."

0 (0 hodnocení)

+420 244 007 411

Kancelář Cechu

Vite, jak zavěšovat předměty do sádrokartonových a sádrovláknitých stěn?

20.01.2016 - Určitě sami víte, jakou fušku dá zavěsit poličku nebo obraz na panelobetonovou a cihlovou zeď. Mnohem jednodušší je to u sádrokartonových a sádrovláknitých stěn. Sice vyžadují kotvící prvky doporučené výrobci, ale o to je práce s nimi jednodušší a zvládne je s přehledem i amatér.

Obrazy lze snadno pověsit na háčky, které se do stěny upevňují pomocí hřebíků nebo šroubů do sádrokartonu. Jednoduchý háček unese 5 kg, dvojháček 10 kg a troj háček 15 kg.

Háčky na obrazy

K zavěšování těžších předmětů do sádrokartonových a sádrovláknitých desek se používají speciální hmoždinky do sádrokartonu a sádrovlákna, které jsou kovové nebo plastové. Plastové hmoždinky mají menší únosnost, a jednoduše se zasunou do předvrtaného otvoru. Kovové hmoždinky mají oproti plastovým únosnost vyšší, ale k jejich montáži je třeba použít speciální kleště.

Příklady hmoždinek

  • Plastová rozpínací hmoždinka
  • Dutinová kovová hmoždinka
  • Kotva kovová

Při výběru hmoždinek a kotev (na těžší předměty), je nutno dbát na dodržení maximálních hmotností zavěšovaných předmětů,  které udává výrobce kotevní techniky.

K uchycení zařizovacích předmětů, jako jsou umyvadla, vodovodní baterie, závěsný klozet, závěsné kuchyňské skříňky atd., se používají speciální nosiče zařizovacích předmětů, které se zabudují do nosné konstrukce stěny během stavby.

Autor: Michaela Hynstová


Klíčová slova

Sádrokartonové stěny Sádrokarton Hmoždinky Kotevní technika

Kontakty a adresa

Cech suché výstavby České republiky

Otevírací hodiny

Po 09 - 17
Út 09 - 17
St 09 - 17
Čt 09 - 17
09 - 14:30
So zavřeno Dnes
Ne zavřeno

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu