Cech suché výstavby České republiky

"Jsme v centru dění a u zdroje informací."

0 (0 hodnocení)

+420 244 007 411

Kancelář Cechu

Suché podlahy – do novostaveb i pro rekonstrukce

20.01.2016 - Chcete mít v rodinném domě, bytě nebo na chalupě dokonalou podlahu, bez nepříjemného vrzání a nerovností? Pak by zajímavým řešením mohla být „suchá podlaha“.

Suché podlahy jsou plovoucí podlahy vytvořené sádrokartonovými nebo  sádrovláknitými  podlahovými deskami, které se kladou vedle sebe. Podlaha je oddělena od podkladní konstrukce pružnou mezivrstvou z minerálních vláken, polystyrenu nebo suchého podsypu a od obvodových stěn izolačním okrajovým páskem. Takto zkonstruovaná  podlaha nevrže, má výborné tepelně izolační vlastnosti, a kvalitní akustické vlastnosti, vysokou kročejovou i vzduchovou neprůzvučnost. Sousedy a děti prohánějící se Vám nad hlavou téměř neuslyšíte.

Suchá podlaha je nehořlavá a lze do ní instalovat podlahové vytápění, protože má dobrou tepelnou vodivost. Desky jsou již z výroby impregnovány, proto je možno ji použít i do bytových WC a koupelen. Na suchou podlahu je možné pokládat všechny běžné podlahové krytiny, jako jsou koberce, parkety, lamináty, dlažba, korky, PVC apod.

Suché podlahy se mohou použít v novostavbách i při rekonstrukcích. Suchá podlaha má nízkou hmotnost (cca 25 kg / m2 ), proto je pro rekonstrukce a sanace ideální. Lze ji provádět jak na betonový podklad, tak i na dřevěné trámy. Snadno s ní vyrovnáte nerovnosti, a staré dřevěné trámy Vám poděkují, že nepoužíváte mokrou technologii.

Velkou výhodou suchých podlah je rychlý postup výstavby a okamžitá zatížitelnost. Nečeká se na vyzrání a schnutí jako u „mokrých podlah“, což zkrátí čas výstavby o 3-4 týdny.  Pokládáte-li si suchou podlahu sami, třeba na chalupě, oceníte, že práci můžete kdykoliv přerušit, aniž byste porušili technologický postup. Pokládka nemá žádný odpad, protože co v jedné řadě uříznete, použijete v řadě vedlejší.

Za zmínku stojí i to, že suchá podlaha je ekologická, podlahové desky neobsahují formaldehydy, jsou vyrobeny nejmodernější technologií,  otestovány a certifikovány.

Autor: Michaela Hynstová


Klíčová slova

Novostavby Rekonstrukce domu Suché podlahy

Kontakty a adresa

Cech suché výstavby České republiky

Otevírací hodiny

Po 09 - 17
Út 09 - 17
St 09 - 17
Čt 09 - 17
09 - 14:30
So zavřeno Dnes
Ne zavřeno

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu